Laboratuvarımızda covid testleri yapılmamaktadır.
ONLINE RANDEVU FORMU
İsim Soyisim:
Telefon:
E-Posta:
Mesajınız:
MOLEKÜLER ENFEKSİYON TESTLERİ MOLEKÜLER ENFEKSİYON TESTLERİ

HIV PCR Testi

HIV PCR Testi

 

 

HIV PCR Testi Nedir?

 

 

PCR yöntemi, Polymerase Chain Reaction (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) anlamına gelmektedir. HIV AIDS'in (kazanılmış bağışıklık eksikliği sendromu), hayatı tehdit eden bir hastalığa neden olan bir virüstür. HIV AIDS virüsünün erken zaman da saptanmasın da en gelişmiş ve güvenilir  olan PCR (polimeraz zincir reaksiyonu) yöntemi kullanılmaktadır. Bu test, kandaki viral RNA parçacıkların sayısını belirlemek için kullanılır. Bu, aynı zaman da, HIV viral yükü testi de denir. 

 

HIV PCR Testi Nasıl Yapılır?

 

Testi yaptırmadan önce, aç veya tok olmanız gerekmemektedir. Testi yaptırmaya karar verdikten sonra, çağrı merkezimizi arayarak hasta danışmanlarımızdan randevu alabilirsiniz. İstanbul dışında yaşayıp, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa gibi başlıca illerimizden gelemeyen hastalarımız için ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.

 

Ücretsiz kargo hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 

HIV PCR Testi Ne Zaman Yapılır?

 

PCR testi ile şüpheli ilişkinin 10 gününden itibaren HIV virüsü tespit edilebilir. PCR testi HIV enfeksiyonun tanısı için diğer testlere göre doğruluk açısından son derece hassas ve daha güvenilir bir yöntemdir.

 

HIV PCR Testi Nerede Yapılır?

 

PCR (polimeraz zincir reaksiyonu) testleri sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış merkezimizin moleküler mikrobiyoloji laboratuvar bölümünde, uzmanlarımızın eşliğinde,  deneyimli biyologlarımız tarafından çalışılmaktadır.

 

HIV PCR testi fiyatı hakkında bilgi almak için bilgi ve randevu hattımızı arayabilir, e-posta gönderebilir ya da sol alt köşedeki danışma panelimizi kullanarak  fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

HIV ile İlgili Diğer Laboratuvar Testleri

 

HIV combo testi için tıklayınız.

 

Anti HIV testi için tıklayınız.